Bohuslav Reynek - Mezi nebem a zemí

Exlusivní výstava souboru kreseb Bohuslava Reynka

Pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s.
ve spolupráci s Městskou galerií ve Vysokém Mýtě

kurátor Pavel Chalupa
architektonické řešení a mobiliář Josef Pleskot
Sály zámeckého pivovaru Litomyšl, 11. 6. - 6. 7. 2011
Otevřeno denně od 10 do 18 hodin, ve dnech konání pořadů Smetanovy Litomyšle v areálu zámku otevřeno až do jejich zahájení.
Vernisáž v pátek
10. 6. v 18.00 hodin.


Dílo básníka, překladatele a výtvarníka Bohuslava Reynka (1892-1971), vyrostlé z jistého Božího záměru pod nebesy rodného Petrkova u Havlíčkova Brodu i pod nebem sladké Francie, dosáhlo čtyřicet let po smrti svého autora natolik kultovních rozměrů, že je na místě otázka, zda to není, vzhledem k tématu a okolnostem vzniku jeho básnických a výtvarných děl, až rouhačské. Výstava, představující především dosud neznámý soubor Reynkových francouzských i českých kreseb a jeho olejomalby, je zatím poslední v řadě posmrtných výstav, které přinášejí, i v sebevíc vzdáleném a odsvěceném prostoru a čase, stále uhrančivější zážitek. Doplní ji výběr ze slavných grafických prací. 

Poděkování za vzácnou spolupráci patří především rodině Bohuslava Reynka a dále Národní galerii v Praze, Památníku národního písemnictví, Galeriím výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a Náchodě i soukromým galeristům a sběratelům díla Bohuslava Reynka v České republice a ve Francii.

Souběžně probíhá od 11. 6. do 10. 7. jako partnerská součást výstava v Městské galerii ve Vysokém Mýtě, která představuje literární, překladatelskou, vydavatelskou a ilustrační tvorbu Bohuslava Reynka. Vernisáž 10. 6. v 16.00 hodin.
 

Výstavy 2011    Další výstavy v tomto místě    Další výstavy prací tohoto autora
Fotografie z vernisáže 9. 6. 2011:

Fotografie z vernisáže 10. 6. 2011: