ZA/SE/TO/UM/PR/UM

14. 6. - 7. 7. 2018

Zámecký pivovar, Jiráskova 133, Litomyšl (VIP centrum Smetanovy Litomyšle, pouze pro čestné hosty festivalu)

 

15. 7. - 30. 9. 2018

Zámecká jízdárna, Jiráskova 133, Litomyšl

červenec - srpen otevřeno denně 10 - 18 hodin
září denně mimo pondělí 10 - 17 hodin

vernisáž: 14. 7. 2018 od 17.00 hodin

pořádá: Zámecké návrší p.o.

 

ZASETO UMPRUM, ZASE TO UMPRUM, UM PRO UM…

 

…představuje volné sdružení umělců, jejichž osudy spojilo studium VŠUP v Praze v přelomové epoše konce osmdesátých a začátku devadesátých let minulého století. Do školy vstoupili z náměstí Krasnoarmějců a opouštěli ji za rozbřesku obrovské naděje nadcházející svobody náměstím Jana Palacha.

Po dvaceti osmi letech se někteří z nich opět setkávají. Spojuje je výpovědní síla, vytrvalost v práci a především příležitost vystavit svá díla ve městě hlubokých tradic a kultury. Jejich tvorba je rozmanitá: od textilu, oděvu, přes grafiku, malbu, keramiku až po sochu. Jsou to autoři silného výrazu, tvořící svobodně a s osobní zodpovědností, s pokorou respektující tradici školy.

Dnes již mezinárodní skupina umělců podává svědectví o své generaci tvorbou naplněných příběhů, prostoupených velkorysým a silným výtvarným názorem. Autoři se cítí poctěni vystavovat svá díla pod záštitou města Litomyšle, pana starosty Radomila Kašpara, v krásném prostředí zámecké jízdárny v době konání věhlasného hudebního festivalu.


Výstavy 2018       Další výstavy v tomto místě