Měkké dovednosti

Milena Dopitová

 

16. 6. - 15. 7. 2018

denně po předchozí telefonické domluvě (732 241 127)

Kulturák ARCHA, Lubná, zahrada u č.p. 125

vernisáž: 15. 6. od 17.00 hodin

 

kurátor: Jiří Příhoda

pořádá: PŘEZPOLNÍ z. s.

 

Milena Dopitová představí novou instalaci svých obrazů (objektů ze souboru „Měkké dovednosti“) ve specifickém prostoru Kulturáku ARCHA. Jako přední představitelka české scény současného vizuálního umění se prosadila v rámci silné generace 90. let. Svoji tvorbu zaměřuje na sociální témata, zpracovává jevy, se kterými se setkává každý z nás, či téma pozitivního vztahu k životu. Nejčastěji používá ve své tvůrčí práci médium fotografie, videa, objektu a instalace.

Měkké dovednosti byly poprvé představeny na autorčině samostatné výstavě v Galerii Polansky v Praze v r. 2017. Autorka k tomuto souboru svými slovy uvádí: „Obraz je v něm základní stavební jednotkou, definuje a variuje možnosti jednotlivých kompozic. Měkkost, rukodělnost či trpělivost spojuje a zároveň zahaluje možná sdělení.“ 

Objekt Kulturáku ARCHA, ve kterém se výstava uskuteční, je uměleckým počinem Jiřího Příhody. Pod názvem c-ARK byl součástí Příhodovy výstavy Sochy (2016) na Zámku Troja při Galerii hlavního města Praha. Objekt byl oceněn jako nejlepší umělecké dílo roku 2016 v rámci aktivity „Umělec má cenu“.

V rámci vernisáže proběhne beseda s Milenou Dopitovou a Jiřím Příhodou.


Výstavy 2018     Další výstavy v tomto místě     Další výstavy prací této autorky


Fotografie z vernisáže: