Daniel Pešta - Záznamy noční hlavy

12. 6. - 30. 9. 2016
otevřeno  červen, červenec, srpen denně 13 - 15 hodin, v září so, ne 13 - 15 hodin
White Gallery, Osík 371
vernisáž: 11. 6. 2016
kurátor: Martin Janda
pořádá: White Gallery


White Gallery uvádí českou premiéru výstavy Daniela Pešty “Záznamy noční hlavy”, která byla představena u příležitosti Benátského bienále 2015 v kurátorském projektu „Personal Structures“ v Palazzo Bembo, společně s expozicemi autorů jako je Yoko Ono, Hermann Nitsch, nebo Francois Morellet.

Koncepce bude rozšířena o nové exponáty vytvořené speciálně pro  výstavní prostory a kontext přírodních reálií White Gallery.

Autorovy projekty byly představeny v řadě prestižních evropských museí, mimo jiné svojí výstavou otevíral dostavbu Musea Felixe Neussbauma  v německém Osnabrücku od Daniela Libeskynda.

Pro Peštu je typické, že se nespokojuje pouze s estetickým vnímáním výtvarného díla, důležitý je pro něho psychologický ponor do lidského nitra, ve svých asamblážích, malbách, objektech a videoartech se dlouhodobě zabývá sociálními otázkami, analýzou podvědomí, neváhá se dotýkat „nepohodlných“ existenciálních témat, nastavuje „zrcadlo“ mocenským manipulacím, jeho výstavy vždy vyvolávají širokou diskusi. 


Výstavy 2016    Další výstavy v tomto místě    Další výstavy prací tohoto autora


Fotografie z vernisáže: