Skrytá tvář světa

Dahmane: Kubík vás vítá, Portfolio Nude AddictGalerie Kubík Litomyšl, 16. 6. - 31. 7. 2006

Díla šestačtyřiceti fotografů, většinou velmi odvážná, shromážděná pod sběratelskou značkou Chez Higgins. Vůbec první veřejná prezentace ojedinělého sběratelkého projektu - portfolií význačných fotografů ze snímků podléhajících cenzuře či autocenzuře.

Výstavu připravil ARTEFACTES, kurátoři Pavel Chalupa, Eric Higgins a Marc Rivičre. Partner výstavy KUBÍK, a.s.


Advokát Chez Higgins se usazuje v Saint- Germain-des-Prés, prestižní pařížské umělecké čtvrti, a otvírá si tu kabinet. Není to ovšem kabinet právního poradce. On sám mu říká cabinet de curiosités, ale je to kabinet sběratele fotografií. Fotografie sbírá už dlouho, kupuje od předních fotografů celé jejich archivy. Ale je mu to málo. Chce se své zálibě věnovat profesionálně. Žádá své přátele fotografy: Chci od vás něco privátního. To, co byste jinde nepublikovali. Všechno, co pokládáte za natolik osobní, že vám to brání vytahovat to na světlo... Z nabídnutých negativů bude vytvářet limitované série originálních fotografií od jednoho autora a na jedno téma.Výsledkem je na padesát portfolií za 3 roky. Výstava Skrytá tvář světa je vůbec první veřejnou prezentací tohoto jedinečného uměleckého počinu jako celku. V Litomyšli se představuje 46 prozatím participujících fotografů, mezi nimiž upoutají jména jako Corneille, Dahmane, Irina Ionescová, Serge Jacques, Denis Proteor, Christine Spenglerová, Alfred Wolf... Skrytá tvář světa těchto autorů je latentně nastavena viditelnému dění. Odhalena, nabízí krásu i děs, požitky pro všechny smysly, ale i trest za hříchy našeho světa...

Autoři: Claude ALEXANDRE, Céline ANAYA GAUTIER, Anne Catherine BECKER, Laurent BOCHET, Pierre BOURGEADE, Nick & Ellen BROKENSHA, Olivier CAPDEVILLE, CORNEILLE, DAHMANE, Jean-Lionel DIAS, Rimantas DICHAVICIUS, DOUDOU, Alexandre DUPOUY, Claude FAUVILLE, Francois FONTAINE, Eva IONESCO, Irina IONESCO, Serge JACQUES, KRIKI, Vlastimil KULA, Laurence LADOUGNE, Bertrand LANGLOIS, Ludovic LECOUSTER, Jean-Baptiste LEROUX, Henri MACCHERONI, Andeas MAHL, Dolores MARAT, Guy MICHEL, Jean-Marc MILLIÉRE, Michaël MOORE, Yan MORVAN, Christophe MOURTHÉ, Raphaël NEAL, Denis PROTEOR, Marc RIVIÉRE, Frank ROTHE, Sue RYNSKI, SAO, Romain SLOCOMBE, Christine SPENGLER, Serge STREIBEL, Joanna TARLET GAUTER, Jean-Philippe VERON, Alfred WOLF, Marc WOLFF, Guyla ZARAND.


Výstavy 2006   Další výstavy v tomto místě


Fotografie z vernisáže: